Якісні інженерні системи - необхідність для кожного житлового приміщення. Дійсно, важко уявити житло без будь-яких комунікацій, опалення і водопровідних систем, а також подачі електрики.
Інженерні мережі являють собою технічні рішення, які забезпечують затишок і комфорт для всіх мешканців будинку. Сучасні інженерні мережі та всі види супутніх комунікацій можна розбити на два рівнозначних типаи зовнішні і внутрішні. Само собою, перший тип систем зазвичай розташований всередині приміщення, а зовнішні комунікації розміщуються на фасаді або поза будівлею (квартири). Основне призначення таких систем - забезпечення будинку життєво необхідними благами.
Їх можна розділити на кілька основних груп:
· теплопостачання;
· водовідведення, централізована подача води;
· вентиляція і кондиціювання;
· зовнішнє освітлення житлових об'єктів;
· подача природного газу (газифікація);
· системи сигналізації і зв'язку;
· централізоване електропостачання (електрифікація).
· альнернатівная енергетика (теплові насоси, геліоколектора, фотопанелі)
Сам процес організації інженерних систем вимагає більш детального розгляду.
Теплопостачання
Система опалення виконує найважливіше завдання -постачання приміщень будинку теплом. Кожна система опалення складається з наступних елементів:
· обладнання, яке відповідає за виробництво тепла: твердопаливні, електричні, газові, пелетні котли, теплові насоси і геліоколектора
· трубопроводи за якими нагрітий теплоносій надходить до опалювальних приладів;
· опалювальні прилади: найчастіше для обігріву використовують радіатори, внутрипідложні конвектора, "теплі підлоги" і "теплі стіни", а так само фанкойли;
Грамотний вибір компоновки системи опалення слід починати з аналізу доступних комунікацій поблизу місця розташування будівлі. Як правило підключення будинку може виконуватися до мережі електропостачання, газової магістралі і міського водопроводу. Залежно від можливості і економічної обгрунтованості підключення до тієї чи іншої мережі вибираємо найбільш оптимальний варіант котельного обладнання-газовий або електричний котел або тепловий насос, як основне джерело тепла і (або) пелетний / дров'яний котел як резервне джерело тепла. Опалювальні прилади в приміщеннях підбираються на підставі розрахунку теплових втрат будівлі, архітектурного та дизайн проекту, і природно грунтуючись на перевагах замовника.
Водопостачання та водовідведення
Такі системи складаються з цілого комплексу устаткування, завдання якого очевидна -фільтрація і подача питної води під потрібним напором і без будь-яких збоїв. Інженери компанії НИКУС виконають грамотний підбір і комплектацію обладнання для безперебійного забезпечення гарячою і холодною питною водою, роботи системи поливу та можливості підключення міні-мийки високого тиску.
Кондиціонування та вентиляція приміщень
Подача чистого повітря з вулиці дуже багато важить для забезпечення комфорту мешканців будинку. Само собою, жоден будинок або квартиру неможливо уявити без якісної і надійної системи вентиляції або кондиціонування. Подібні інженерні системи для будинку реалізують можливість подачі свіжого повітря всередину приміщення, а також забезпечують забір вуглекислого газу і шкідливих домішок, які можуть з'являтися природним чином.
Говорячи про кондиціонування приміщень, слід пам'ятати про виконання найважливіших завдань очищення, охолодження, нагрівання повітря, а також видалення шкідливих бактерій і домішок.
Для забезпечення економної роботи систем вентиляції в проект можуть бути закладені вентиляційні рекуператори тепла, а також енергоефективні інверторні кондиціонери.
Централізоване газопостачання
Природний газ все ще є одним з найпоширеніших джерел обігріву.
Хоча капітальні витрати на обладнання котельні газовим котлом відносно невеликі, експлуатація таких систем, на даний момент, одна з найдорожчих, пов'язано це з щорічно зростаючою вартістю палива. Централізоване газопостачання забезпечує подачу природного газу в обсягах, необхідних для нормальної життєдіяльності.
Ці інженерні системи для будинку є складними комплексами, що включають в себе цілий спектр робіт:
· спеціальне відгалуження, яке підключається до місцевої мережі розподілу і подає газ до житлового об'єкту;
· внутрішньобудинкової газопровід, який відповідає за транспортування і розподіл природного газу всередині будинку або квартири.
Альтернативні джерела обігріву, кондиціювання та електроенергії
Компанія НИКУС активно впроваджує на своїх об'єктах високоефективні і економічні системи обігріву та кондиціонування на базі "теплових насосів" і геліоколекторів, а також фотовольтаїчні системи.
Інженери компанії мають багаторічний досвід розрахунку і монтажу подібних систем, які зможуть істотно знизити експлуатаційні витрати на підтримку мікроклімату в будинку.
Мережі сигналізації і зв'язку
Якими б зручними і надійними були інші системи комунікацій - сигналізація є одним з найважливіших елементів, що забезпечують повноцінну безпеку жителів і майна усередині житла. Для цих цілей розроблені спеціальні системи, які працюють на основі слабкострумових мереж. Таке обладнання споживає зовсім небагато електроенергії - не більше 20 - 25 вольт.
Електропостачання приватних будинків і квартир
Сучасні інженерні системи споруд немислимі без електрифікації. Правильний проект і монтаж такої мережі особливо важливий, адже електрику є запорукою функціонування інших систем, розташованих усередині будівлі. Такі системи складаються з цілого комплексу устаткування і пристроїв, що відповідають за передачу, розподіл і перетворення змінного струму для потреб мешканців.
Основні елементи подібних мереж - лінії електропередач (ЛЕП), спеціальні пристрої для розподілу струму і різне обладнання, яке підвищує ККД функціонування всієї мережі.