https://twitter.com/ https://www.facebook.com/nikus.ua/ +38 (067) 465 52 55 +38 (050) 666 78 85 https://www.instagram.com/nikus.com.ua https://www.google.com.ua/ https://www.youtube.com/

Монолітний фундамент

split-line-blue

Всім відомо що фундамент це основа будь-якого типу споруд. Який фундамент вибрати ??? тут все залежить від дуже багатьох чинників: характеристики грунту; будівельних матеріалів (з яких буде побудована споруда); поверховість будівлі; кваліфікація будівельників і т.д. Давайте розглянемо детальніше монолітний фундамент.

І так Монолітний фундамент, що це?

Він являє собою конструкцію з бетону, яка армована сталевими прутами. Така конструкція дуже міцна і витримує вагу як невеликих будівель так і багатоповерхових будинків.

Спочатку потрібно підготувати котлован за розміром основи, потім встановлюється опалубка, розміщується арматура і проводиться заливка бетоном. Монолітний фундамент буває різного виду:

  • Стрічковий;
  • Плитний ("плаваючий");
  • Стовбчатий;
  • Свайний.

Стрічковий

Завдяки великії протяжності такого типу фундаменту, навантаження будівельної споруди рівномірно розподіляється по всій його довжині. Тому його можна використовувати для стін, зроблених з важких матеріалів, таких, як камінь, бетонні блоки або цегла.

Монолітний залізобетонний стрічковий фундамент універсальний. Йому зручно надати різноманітну форму, що дозволяє здійснити будь-які архітектурні рішення.

Плитний

Цей вид монолітного залізобетонного фундаменту ще називають монолітною плитою або "плаваючою плитою". Цей тип фундаменту витримує ще більші навантаження, ніж стрічковий, оскільки являє собою суцільний армований залізобетонний масив, рівномірно сприймає навантаження від конструкції будівлі і грунту. Зазвичай товщина такого фундаменту становить 20-30 см, що забезпечує необхідну міцність будови.

У деяких випадках тільки плитний фундамент може бути єдино можливим рішенням. Наприклад, пучні або болотисті грунти, рухливі, промерзають або не стійкі.

Стовпчатий

Даний вид монолітного залізобетонного фундаменту використовують на простих грунтах для легких будівель. Так як площа стовпчастого фундаменту не велика, він витримує, в порівнянні з іншими видами, невелику вагу, спираючись на твердий грунт на глибині декількох метрів.

Ще використовують готові стовпи, а іноді заливають бетонну суміш в заздалегідь приготовлені ями зі встановленою арматурою. Після чого між стовпами робляться перемички і зводяться стіни.

Свайний

Зовні він дуже схожий на стовпчастий фундамент, але його використовують у випадках коли твердий грунт знаходиться значно глибше м'якого. Сваї, як правило, забивають в грунт за допомогою спеціальної техніки, але також є технології які дозволяють виготовляти сваї прямо на будмайданчику.

Свайний монолітний залізобетонний фундамент застосовується при нерівному ландшафті, м'яких грунтах і при високому рівні ґрунтових вод.

Замовити консультацію

split-line

поле обов'язкове для заповнення

поле обов'язкове для заповнення